HP Deskjet Ink Advantage 4515 e-All-in-One Yazıcı ile Lezzet Panosu
Previous
RANDOM
Platinum Masa uygulamasıyla 500’den fazla restoran cebinizde
Next

Hellmann’s Burger Festivali 2015 Karaköy

by Guru Kafa on 6 Ekim 2015
Yeme-İçme

2-4 Ekim 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen Türkiye’nin ilk ve tek burger festivali HELLMANN’S BURGER FESTİVALİ beklenenin de ötesinde bir katılımla gerçekleşti. Son yılların trend semtlerinden Karaköy’de bulunan burger dükkanları veya menülerinde kendilerine has burgerleri bulunan bir çok dükkan festivalin katılımcısı oldu. Festivalin katılımcı restaurantları şu şekildeydi;

Türkiye’de nispeten yeni sayılan Hellmann’s -ın geniş kitlelerle buluşması açısından da faydalı bir etkinlik oldu. Zira Hellmanns’s mayonez dünyanın en çok satan mayonezi. Hellmann’s -ın geçmişi 100 seneden daha öncesine dayanıyor. 1905 yılında New York ‘ta restaurantı bulunan Richard Hellmann markanın yaratıcısı. Mayonezinin tarifinin Belçikalı büyükannesinden geldiği söyleniyor. 1912 ‘de işi birazcık büyütüp mayonezi seri üretip satmak için fabrika kuruyor. “Hellmann’ ın Mavi Kurdelalı Mayonezi” markası ile üretilen mayonez o kadar popüler oluyor ki 1917 ^de Richard Hellmann restaurantı kapatıp tamamen mayonez işine yöneliyor. Aynı evde yaptığımız mayonezler gibi sadece yumurta, yağ, sirke ve limonla üretiyorlar mayonezleri.

Bej Karaköy BurgerFest Burger Gran Karaköy BurgerFest Burger IMG_0015

Burger festivali 1 Ekim’de Bej Karaköy’de yapılan açılış partisi ile başladı. Bej’in dış mekanına kurulan ızgara ertesi günlerde yiyeceğimiz burgerlerin habercisi olmuştu. Hemen hemen her mekan kendine özgü burgerlerle festivale katıldılar. Değişmeyen tek şey soslara patateslerini batıran ve doya doya yiyen insanlar.

Festivalde aynı zamanda farklı aktivitelerde gerçekleşti. Bu yarışma ve aktivitelerle ziyaretçiler ücretsiz sos ve powerbank gibi hediyelere kavuştu. Aynı zamanda Instagram hesaplarında @hellmannsburgerfest ve #doyadoya etiketleriyle mekanın konum bilgisini paylaşanlar arasından yapılacak seçimde çift kişilik yemek kazanma şansı da sunuldu.

IMG_0012 IMG_0013 Bosnjak Karaköy BurgerFest Burger

Festivalde Karaköy’e ilk defa gelen kişilerin de olduğu gördüm. Birçok takipçimle de festival dolayısı ile karşılaşmak hoş bir sürprizdi. Bazıları ile beraber burger yeme fırsatımız da oldu.

Bizler TOK GEZENLER KULÜBÜ olarak festival boyunca instagram hesaplarımızdan festivalin duyurulmasına destek olduk. Bu paylaşımlar genelde güncel o saatlerde çekilen fotoğraflarla oldu. Aynı zamanda snapchat hesaplarımızdan ( gurukafa ) da duyuru ve tanıtım yapmaya devam ettik. Özellikle snapchat takipçilerimin aldığı screenshotlardan insanların tadım için aldığı notları görmüş olduk. Festivalde tanıştığımız birçok insan festivalden sosyal medya vasıtası ile haberdar olduklarını söylediler. Mekanlar da paylaşımların ziyaretçi yönlendirmede fazlasıyla etkili olduğunu gördüklerini bildirdiler.

IMG_0017 IMG_0018 IMG_0020

Türkiye’nin ilk ve tek burger festivali ilk olmasına rağmen maksimum katılım minimum aksaklıkla sona erdi diyebiliriz. Umarım gelecek senelerde de hem katılımcı hem de ziyaretçi sayısında artış olur. Hatta festivalin daha büyük bir alanda yapılıp İstanbul’un değişik semtlerinden de burgercilerin katılımı sağlanabilse harika olur. Çünkü Karaköy haricinde de çok güzel burger noktaları var.

Hellmann’s markasının ürünlerinin kitlelere ulaşması açısından gayet isabetli bu festivalin devamını dilerim.

Afiyetler olsun efendim.

IMG_0020 IMG_0002 IMG_0003 IMG_0005 Tükkan Karaköy BurgerFest Burger Ragione Karaköy BurgerFest Burger IMG_0019

Yorumlar

yorum

Leave a Response

İrtibat için gurukafa@gurukafa.com mail adresini kullanınız.