Provence-Alpes-Cote-d’Azur Bölgesi Bizi Bekliyor
Previous
RANDOM
Hellmann's Burger Festivali 2015 Karaköy
Next

HP Deskjet Ink Advantage 4515 e-All-in-One Yazıcı ile Lezzet Panosu

by Guru Kafa on 28 Ağustos 2015

Sanırım son yıllarda telefonlarımızın fotoğraf çekme kabiliyetlerinin inanılmaz derecede artması, bizlerin her anımızı ölümsüzleştirmemize imkan tanıdı. Her an her yerde hatıra biriktirebilir olduk. Hatta fotoğraf çekme özgürlüğümüz o kadar cömert ki bir fotoğraf anının birçok açıdan farklı halini resmeder olduk.

Ancak fotoğraf çekme alışkanlığı ne kadar arttıysa bu hatıraları kalıcı olarak fotoğraf kağıtlarında saklama alışkanlığımız da o kadar hızlı azaldı.  Yeni telefonlara yükseltme esnasında, hafızada yer açma çabalarında yada yazılım kazaları dolayısıyla çoğu zaman hatıralarımız telefonlardan “silindi”. Yeni aslında fotoğraflarımız telefona KAYDOLUYOR gibi görünse de aslında eninde sonunda KAYBOLUYOR.

HP ink advantage 4515

Ağustos ayı içinde HP ( Hewlett Packard ) Türkiye’den çok güzel bir mail aldım. Benden hem HP Deskjet Ink Advantage 4515 e-All-in-One yazıcılarını test etmemi, denemelerde bulunmamı istediler. Ayrıca bu deneyime ortak olmak isteyen takipçilerimden birine 1 adet yazıcı hediye etme şansı verdiler. Özellikle kablosuz veri aktarma özelliğinden dolayı bilgisayara bile gerek duymadan direkt telefonumdan yazıcıya fotoğraf gönderip onu fotoğraf kağıdına basmak o kadar kolaydı ki çok pratik bir şekilde #hplezzetpanosu oluşturabildim.

osmanli-macun-nostalji

Genel anlamda yazıcılar hep ofislerde düşünülür ev kullanımı için lüks olarak düşünülür. Ev olarak sanırım en çok öğrenci evlerinde kullanılıyor. Kendi öğrenciliğimden biliyorum özellikle tez/proje zamanı baskı merkezi gibi çalışırdı yazıcılar aralıksız. Belki de bu zamanlardan aklımızda kalmış lüks bir ihtiyaç ya da sarfiyatı pahalı bir ürün olduğu önyargısı.

peynir tabağı kahvaltı ariste peynir dükkanı

İşte tam da bu önyargılar için üretilmiş bir seri diyebilirim #hpinkadvantage  serisine. Diğer deskjet ürünlere göre daha az tüketim değerleri ile toner kartuşlarınızdan çok daha fazla verim elde edebiliyorsunuz. İşte bu ev kullanıcısı yada öğrencinin en istediği şey sanırım. Aynı anda hem yazıcı, hem tarayıcı hem de fotokopi makinası gibi çalışabiliyor. Tam da bu sebebten ötürü all-in-one serisi ürünler evde ofis yeterliliği verebilmekte.

Gelelim bu ürünü asıl kullanma/test etme sebeblerimize. Ürünün kablosuz ağa bağlanabildiğini söylemiştim. Bu size maksimum hareketlilik sağlıyor. Telefonunuzda gördüğünüz bir fotoğrafı isterseniz anında yazıcıya aktarabiliyorsunuz. Hatta siz yazıcınızdan kilometrelerce uzakta olsanız dahi eğer ağınız internete bağlıysa telefonunuzdan evdeki bilgisayara döküman gönderip yazdırabilirsiniz. Mobil telefonlara indireceğiniz ePrint uygulaması ile yazıcınıza döküman göndermek saniyelerle ölçülebilecek seviyede.Bunun için akıllı telefonunuza ePrint uygulamasını indirmeniz yeterli. ( ePrint iOS için ve ePrint Android için )

HP ink advantage 4515

Ben çok sevdiğim bazı Instagram paylaşımlarımla #hplezzetpanosu nu hazırlayıp ve bunu takipçilerime paylaştım. İşin en güzel taraflarından biri de takipçilerimden de #hplezzetpanosu ve #hpinkadvantage etiketleriyle görsel olarak en doyurucu paylaşımlarını yapmalarını istedim. İçlerinden en beğenilen paylaşımın sahibine 1 adet HP Deskjet Ink Advantage 4515 e-All-in-One hediye edileceğini de duyurduk. 1 hafta gibi kısa bir sürede 1200 paylaşımda etiketler/hashtagler kullanıldı. Kazananı da  bugün açıklayacağım.

Unknown-1

11426669_880569588697578_1947264484_n

Unknown-7

Unknown-6

Unknown-4

 

Yaklaşık 1 hafta içinde muhteşem paylaşımlarda bulundunuz. HP ile beraber fotoğraflarınız arasında gezmek çok büyük bir zevkti. Hemen hemen bütün paylaşımlar dikkat çekiciydi. Benim için 1 kişi seçmek fazlasıyla zor oldu bu yüzden HP’den de yardım aldım. Bu yarışmada kazanan paylaşımın sahibi @AlininKarniAcikti isimli hesap. Kendisini tekrardan tebrik ederim. Katılan herkese de canı gönülden teşekkürlerimi sunarım.

 

Yorumlar

yorum

Leave a Response

İrtibat için gurukafa@gurukafa.com mail adresini kullanınız.