HAPPY Pİ DAY - 3/14/15 9:26:53
Previous
RANDOM
iSi Twist 'n Sparkle Soda Sifonu
Next
survivor adasi
Eğlence

Survivor All Star Hangi Adada Nerede Çekiliyor?

by Guru Kafa15 Mart 2015

Yayınlandığı her sezon reyting açısından zengin olan Survivor bu sefer bütün sezonlardaki yarışmacıların iyilerinden oluşan bir All Star karması yarattı. Bir çok kereler sohbetlerde Survivor ‘ın hangi adada yada nerede çekildiği, adaların ayrı ayrı olup olmadığı konuşuldu. İlk öğrendiğim ama şaşırmadığım bilgi farklı farklı adaların olmadığıydı. Şaşırmadım çünkü bu tip ayrı ayrı ada konsepti yapım maliyetini ciddi anlamda arttıracak ve ayrıca personel-tedarik-lojistik kısımlarında da gereksiz yük oluşturacaktır. Yapımın kamera arkasında inanılmaz kalabalık bir grup olduğunu tahmin edebilirsiniz. Doktorlardan, kameramanlara, teknik ekipten, aşçılara …vs vs…

Neyse konumuza dönelim. İnternette biraz araştırma yapınca bazı sitelerin bu konuya kafayı taktığını gördüm ve bazıları neredeyse bütün Dominik Cumhuriyeti kıyılarını Google Maps ile taramış. Sonuç olarak ben BilgiManya diye bir sitede çok isabetli bilgiler buldum.

Bu bilgileri daha da anlaşılır olsun diye video olarak Google Earth ‘te hazırladım. Video ve fotoğraflara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Dilerim bu bilgiler yapımı gerçekleştiren arkadaşları üzmez. Ancak gelişen teknoloji ile artık herşeyin açık olduğunu da bir kere daha gördük 🙂

Survivor All Star Dominik Cumhuriyeti’nin kuzeyinde diyebileceğimiz bir bölgeye denk geliyor. Google Map yada Google Earth uygulamasında “Playa Conda Samana” diye aratırsanız fotoğrafta en solda gördüğünüz plaja ulaşırsınız. Google Earth ile bakınca Gönüllüler Adası ile Ünlüler Adası arasında ( A noktası ile C noktası arasında ) plajdan yürüme yolu ile yaklaşık 760 metre mesafe var.

survivor adasi

 

survivor adasi 3

 

survivor adasi 1

 

survivor adasi 2

Yorumlar

yorum

1 Comments
Leave a response

Leave a Response

İrtibat için gurukafa@gurukafa.com mail adresini kullanınız.