Survivor All Star Hangi Adada Nerede Çekiliyor?
Previous
RANDOM
Frida Kahvalto :)
Next
Yeme-İçme

iSi Twist ‘n Sparkle Soda Sifonu

by Guru Kafa15 Mart 2015

Genelde yurtdışında her evde bulunan soda sifonları bizde genelde bar ve restaurantlarda oluyor. Sistemin işleyişi temel olarak CO2 gazı dolu tüpler ya da kapsüller vasıtası ile şişedeki suyu, meyve suyunu, detoks suyunu, şarabı, kokteyli hatta kahveyi gazlı bir içecek haline getirmek.

Endüstriyel mutfaklarda ya da barlarda kullanılan ürünler genelde çok taşınabilir ürünler olmuyor. iSi markasında bu tip ürünler de var. Ancak fotoğrafını gördüğünüz bu iSi Soda Sifonu modeli ise oldukça taşınabilir tasarımda. İçeceğinizi gazlı hale getirdikten sonra gazlandırma aparatını içinden çıkarıp kapağını kapatıp 1 litrelik şişeyi çantanıza atabilirsiniz.

Örneğin sağlıklı beslenmek ile alakalı her akşam kendinize ertesi gün için detoks suyu hazırlıyorsunuz ama o suyu içmek size zulüm gibi geliyorsa bir de onu gazlı hale getirip deneyin. Kesinlikle çok farkedecek. Hatta spora, pilatese ya da yoga gibi aktivitelerinize giderken çantanıza gazlandırdığınız ürünü atın ve sağlığı yanınızda taşıyın.

Ya da sevdiklerinizle bir pikniğe/seyahate gidiyorsunuz. Şişenin içine koyacağınız şarabı gazlandırıp bir nevi prosecco yapmanız da mümkün.

Özellikle sıcak yaz günlerinde kokteyl, meyve suyu, ice tea, ayran gibi içecekleri gazlı tüketmek keyifinizi “bir tık” daha arttıracağı kesin.

Ben ürünü Ho-Re-Ca sektörüne ürünler temin eden Albatros Dış Ticaret ( http://www.albatrosgrup.com ) firmasından temin etim. Ürünün fiyatını merak ediyorsanız içindeki 6 adet gaz kapsülü ile beraber 60 Euro. Ancak firma yetkilileriyle yaptığım pazarlıkla eğer GURUKAFA ismini verirseniz sizlere %10 indirim sağlayacaklarını söylediler 🙂

Aşağıda ürün ile beraber ilk hazırladığım meyveli soda denemesinin videosu mevcut. Ben biraz anlaşılır olsun diye SlowMotion bir video çektim. Ürünün gazlandırma aparatı/çubuğunun içine gaz kapsülünü koyuyoruz. Aparatı şişeye çevirerek takarken gaz kendiliğinden şişeye girmeye başlıyor, Sonuç videoda gördüğünüz gibi 🙂 ( Bu arada CO2 gazı kapsüllerinin 10 adeti 17 TL gibi bir fiyatla satılıyor )

Yorumlar

yorum

3 Comments
Leave a response

Leave a Response

İrtibat için gurukafa@gurukafa.com mail adresini kullanınız.