Stracciatella Peyniri Nedir - Nasıl Yapılır - Nerede Yenir
Previous
RANDOM
ArmanAyse.com Açıldı. Ayşe Arman'ın Kişisel Blog sitesi açıldı.
Next
Yeme-İçme

En İyi Burger Yeme Tekniği – Hamburger Nasıl Yenir?

by Guru Kafa29 Mart 2015

Yer yüzünde bazı yemekler varki; lezzeti ile yemesinin zorluğu doğru orantılı. Bunların en başında da burger/hamburger geliyor. O lezzetli burgeri elimize aldığımızda sorun yok. Ama ne zamanki ısırmaya başlıyoruz aradan domates, marul, köfte vs tabağa düşüyor, sos denen lezzet belası elimize bulaşıyor. Hele de en büyük kabus yeni tanıştığınız yada randevulaştığınız biriyle bir hata edip burgerciye giderseniz vay halinize. Peçeteler yetmez o şelale gibi tabağa akan malzeme için.

En iyi burger yeme şeklini bulmak hayat kurtarır

Tabi bu sadece bize değil tüm dünyaya dert olan bir durum. Kotaku ‘nun yazdığı yazıyı okuyunca bu konuda yalnız olmadığımızı anladım. Japonya’daki bir Tv Show programı olan Honma Dekka!? ‘dan çevirdiği yazısında durum tam anlamıyla bilimsel şekilde incelenmiş.

Bilimsel derken abartmıyorum çünkü bilgisayar ortamında 3D olarak hazırlanan burger, akışkanlar mekaniği, mühendislik ve dişçi/ortodentist uzmanlarca çeşitli simülasyonlara tabi tutulmuş. Sonuçları aşağıdaki bazı resimlerde de görebilirsiniz.

Ortaya çıkan sonuç şöyle:

Bir burger yemek için daha doğrusu dökmeden, bulaştırmadan yemek için elle tutma pozisyonumuzu şöyle ayarlamak lazım.

Burgeri tutarken baş parmağınız ve serçe parmağınız altta; işaret parmağı,orta parmak ve yüzük parmağınız üstte kalsın. Dökülme ve akmada süper bir iyileşme yaşama garantisi var.

3d Burger Modellemesi ile Analizler

Burger Yemenin En İyi Yolunu Arayan Japonlar

Burger'in modellemesi ile akışkanlar analizi yapılmış.

Parçacıkların Nasıl Hareket Edeceğinin Simülasyonu

Başarının Videosu :)

Yorumlar

yorum

Leave a Response

İrtibat için gurukafa@gurukafa.com mail adresini kullanınız.